Hamipaper Logo

انجام پروژه مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک
مهندسی مکانیک از قدیمی ترین و گسترده ترین رشته های مهندسی می باشد که پیاده کننده علم فیزیک به شمار می رود و با استفاده از مفاهیم پایه علم فیزیک و به تبع آن ریاضی به بررسی حرکت اجسام و نیروهای وارد بر آنها می‌پردازد و با طراحی، ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها و ماشین‌ آلات سروکار دارد مانند تهیه و ساخت دستگاه‌هایی که انرژی‌های مختلف را به کار می‌گیرند. مهندسی مکانیک تا حدودی با علم مکانیک متفاوت است چرا که یک مهندس مکانیک علاوه بر علم مکانیک باید بسیاری از علوم دیگر را یاد گرفته و بعضی از هنرها را نیز کسب کند. این رشته به جز یک درس تک واحدی، تقریباً هیچ ارتباطی با شغل مکانیکی ماشین ندارد. به منظور اتمام مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک انجام پایان نامه مهندسی مکانیک الزامی است.
انجام پروژه مهندسی مکانیک در گرایش های مختلف

انجام پروژه مهندسی مکانیک


انجام پروژه مهندسی مکانیک

انجام پروژه دانشجویی مهندسی مکانیک در تمامی گرایش ها با نرم افزارهای مختلف نظیر انسیس، فلوئنت، آباکوس، کتیا، سالیدورکس، متلب، LS-DYNA پروژه برنامه نویسی و …

لیست پروژه های انجام شده توسط گروه مهندسی مکانیک مجموعه حامی پیپر اینجا قرار دارد.

معرفی نرم افزارهای پرکاربرد رشته مهندسی مکانیک

انجام پروژه متلب (Matlab)

متلب (به انگلیسی: MATLAB) یک محیط نرم افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه نویسی نسل چهارم است. واژهٔ متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه نویسی مربوطه است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می شوند.
کار کردن با ماتریسها در متلب بسیار ساده است. در حقیقت تمام داده ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می شوند. برای مثال یک عدد (اسکالر) به شکل یک ماتریس ۱*۱ ذخیره می شود. یک رشته مانند «Whale is the biggest animal» به شکلماتریسی با یک سطر و چندین ستون (که تعداد ستون ها به تعداد کاراکترهاست) ذخیره می شود. حتی یک تصویر به شکل یکماتریس سه بعدی ذخیره می گردد که بُعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بُعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می شود. فایل های صوتی نیز در متلب به شکل ماتریس های تک ستون (بردارهای ستونی) ذخیره می شوند؛ بنابراین جای تعجب نیست که متلب مخفف عبارت آزمایشگاه ماتریس باشد.
علاوه بر توابع فراوانی که خود متلب دارد، برنامه نویس نیز می تواند توابع جدید تعریف کند.
ساخت رابط گرافیکی کاربر مانند دیالوگ هایی که در محیط های ویژوال مانند بیسیک و C وجود دارند، در متلب امکان پذیر است. این قابلیت، ارتباط بهتری را میان برنامه های کاربردی نوشته شده با متلب و کاربران برقرار می کند.
متلب که از محصولات شرکت مت ورکس است، برای گروه های مختلف مهندسان رشته های مختلف از جمله مهندسی برق، مکانیک، هوافضا و… کاربرد بسیاری دارد. در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نرم افزارهای رشته مهندسی مکانیک، نرم افزار متلب می باشد. گروه حامی پیپر با تجربه انجام پروژه های مختلف با نرم افزار متلب آماده ارائه خدماتی مانند انجام پروژه، ارائه مشاوره در انجام پروژه، برگذاری کلاس خصوصی و گروهی برای آموزش متلب می باشد.

انجام پروژه فلوئنت (Fluent)

نرم افزار فلوئنت (به انگلیسی: FLUENT)، در زمینه دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای مدل کردن جریان سیال و انتقال حرارت در هندسه های پیچیده می باشد. این نرم افزار امکان تغییر شبکه، به صورت کامل و تحلیل جریان با شبکه های غیرساخت یافته برای هندسه های پیچیده را فراهم می سازد. نوع مش های قابل تولید و دریافت توسط این گروه نرم افزاری شامل شبکه هایی با المان های مثلثی و چهارضلعی (برای هندسه های دوبعدی) و چهاروجهی، شش وجهی، هرمی یا گوه ای (برای هندسه های سه بعدی) می باشد. همچنین فلوئنت به کاربر اجازهٔ بهبود شبکه (مثلا ریز کردن یا درشت کردن شبکه در مرزها و مکان های لازم در هندسه) را می دهد. در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نرم افزارهای رشته مهندسی مکانیک، نرم افزار فلوئنت می باشد. گروه حامی پیپر با تجربه انجام پروژه های مختلف با نرم افزار فلوئنت آماده ارائه خدماتی مانند انجام پروژه، ارائه مشاوره در انجام پروژه، برگذاری کلاس خصوصی و گروهی برای آموزش فلوئنت می باشد.

انجام پروژه آباکوس (Abaqus)

نرم افزار آباکوس از جمله نرم افزاری های قدرتمند در زمینه تحلیل به روش اجزاء محدود (FEM) در بازار است. اسم و نشان این نرم افزار از لغت abacus در زبان انگلیسی به معنای چرتکه گرفته شده است. این نرم افزار محصول شرکت فرانسوی داسو سیستمز می باشد. در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نرم افزارهای رشته مهندسی مکانیک، نرم افزار آباکوس می باشد. گروه حامی پیپر با تجربه انجام پروژه های مختلف با نرم افزار آباکوس آماده ارائه خدماتی مانند انجام پروژه، ارائه مشاوره در انجام پروژه، برگذاری کلاس خصوصی و گروهی برای آموزش آباکوس می باشد.

انجام پروژه انسیس (Ansys)

نرم افزار انسیس از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش اجزاء محدود (FEM) برای مدل سازی و تحلیل در آن استفاده می شود. در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نرم افزارهای رشته مهندسی مکانیک، نرم افزار انسیس می باشد. گروه حامی پیپر با تجربه انجام پروژه های مختلف با نرم افزار انسیس آماده ارائه خدماتی مانند انجام پروژه، ارائه مشاوره در انجام پروژه، برگذاری کلاس خصوصی و گروهی برای آموزش انسیس می باشد.

انجام پروژه فورترن (FORTRAN)

فورترن (FORTRAN مخفف FORmula TRANslation) زبان برنامه نویسی مفسری است (ایستای کامپایل شده). زبان برنامه نویسی فورترن زبانی ساده و محاسباتی است و پروژه های بسیاری از رشته های فنی مهندسی به کمک این زبان نوشته و اجرا شده است. در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نرم افزارهای رشته مهندسی مکانیک، نرم افزار فورترن می باشد. گروه حامی پیپر با تجربه انجام پروژه های مختلف با نرم افزار فورترن آماده ارائه خدماتی مانند انجام پروژه، ارائه مشاوره در انجام پروژه، برگذاری کلاس خصوصی و گروهی برای آموزش فورترن می باشد.

انجام پروژه کتیا (Catia)

کتیا (به انگلیسی: CATIA) مخفف (به انگلیسی: Computer Aided Three-dimensional Interactive Application) یک نرم افزارطراحی به کمک رایانه، مهندسی به کمک رایانه و ساخت به کمک رایانه است که توسط شرکت داسو سیستمز تولید شده است.

قوی ترین نرم افزار در زمینه CAD و CAM دانست و در زمینه CAE این نرم افزار با نرم افزار مکمل خود نرم افزار آباکوس کامل می گردد. به نحوی حل پیچیده ترین پروژه های آنالیزی جهان نیز در این نرم افزار انجام پذیر می باشد.البته در سال های 2013 به بعد شرکت داسالت سیستم نسخه جدید در قالب شبکه این نرم افزار را با نام 3DEXPERIENCE در آپدیت کتیا ورژن ۶ روانه بازار کرده است که از قابلیت های شگرفی علی الخصوص توانایی کار در شبکه این نرم افزار می توان نام برد. در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نرم افزارهای رشته مهندسی مکانیک، نرم افزار کتیا می باشد. گروه حامی پیپر با تجربه انجام پروژه های مختلف با نرم افزار کتیا  آماده ارائه خدماتی مانند انجام پروژه، ارائه مشاوره در انجام پروژه، برگذاری کلاس خصوصی و گروهی برای آموزش کتیا می باشد.

انجام پروژه سالیدورک

انجام پروژه LS-DYNA

انجام پروژه متمتیکا

انجام پروژه میپل (Maple)

انجام پروژه CFX

انجام پروژه اپن فوم (OpenFOAM)

ارتباط با ما

 

 آدرس:

  شعبه1:  تهران، خ 17 شهریور

  شعبه2:  قم (بزودی)

 تلفن:  09301201180
 ایمیل:  Hamipaper@outlook.com